LOVE RAİN

Yine arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine başladığım en çok sevdiğim dizilerden biridir LOVE RAİN. Başta tereddütlerim vardı ama "izle sen" demeleriyle başladım diziye. İyiki de başlamışım. Tüm aksiliklere rağmen izlemeye devam ettim ve artık bitirmiş bulunmaktayım :)

KONUSU:

Dizimiz iki farklı zamandaki aşkı anlatıyor. İlk 4 bölümde 70'li yıllardaki Yoon He ve In Ha aşkını anlatıyor. Sonrasında asıl eğlence başlıyor. Hatta acaba bu diziyi mi izliyordum ben diyor insan :) Günümüze gelindiğinde ise Joon ile Ha Na'nın aşkını anlatıyor. Karakterlerin anlatımıyla konumuzu derinleştirelim mi artık? :)

 Seo In Ha

Ne kadar tatlı görünüyor değil mi? Rolü canlandıran çok tatlı olunca tatlı olmama gibi bir ihtimal söz konusu dahi olamaz. In Ha'nın 70'li yıllardaki hali. Başlarda o kadar utangaçtı ki yok ya bu kadar olamaz demiştim ama unuttuğum birşey vardı o da eski zamanı anlattıklarıydı. Yoon He'ye 3 saniyede aşık oluyor. Onun resmini yapması yok muydu o sahnelere bayıldım. Aşkına geç kalıyor gibi birşey oluyor aslında. Biraz sinir de olmuştum sessiz kaldı sevdiği kadını göz göre göre arkadaşına kaptırdı diye. :) Acaba gerçekten öyle mi olmuştu? :) Evet dizide en çok sinir olduğum noktaydı şu arkadaşımın aşkı olayı ki neyseki üzerinde çok durmadılar. Jang Geun Seok karşımıza sadece In Ha rolüyle çıkmıyor In Ha'nın oğlunu canlandırdığı hali ile yine beni kendisine hayran bıraktı.

 bu haline bayılmıştım resmen o nasıl resim yapmaktır öyle. Nasıl da kaptırmış kendisini.

Burada bir içim su resmen. Aklımdan neler geçiriyorum tahmin bile edemezsiniz :)

Bu da In Ha'nın yaşlanmış hali ilk gördüğümde "Hayırrr... olamaaz o tatlı şey nasıl böyle olur" demiştim. Sonra zamanla o sakalları gitti ve benim de gözlerim alıştı yadırgamamaya başladım. Adam hiç gençliğine benzemiyor ki. Tek benzerlikler burunları.Bu haliylede karşımıza aşkını unutamamış ve ailesiyle problemli biri olarak çıkyor.

 

 

 Yoon He

Erkeklerin ilgisini oldukça fazla çeken hatta Madonna olarak tabir edilen bir kız. In Ha'nın ve In Ha'nın en yakın arkadaşı Lee Donk Wook'un ilk aşkı aynı zamanda. Ailesi olmayan ciddi bir rahatsızlığı var aynı zamanda. Çok sevimli bir yüzü var oldukça beğendim kendisini ama kızı rolündeyken daha çok hoşuma gitmişti. :) 70'li yıllar bana biraz pasif geldi sanırım. Ama aralarındaki aşkı çok güzel anlatmışlardı.

Yaşlandırılmış hali ise gençliğine erkeklere göre çok daha fazla benziyordu. Yoon He'nin çilesi yaşlanınca da bitmiyor. İlk aşkını görüyor ama yine ayrılmak zorunda kalıyorlar.

 

 

                                                                          Lee Dong Wook

Kendisine ilk gördüğüm anda sinir olmuştum. Hemen anlamıştım sanki arkadaşının sevdiği kişiyi seveceğini. Ona düşman oldum resmen. İlk 4 bölüm bu şahsiyet yüzünden geçmek bilmedi nerdeyse :) En çok da In Ha, Yoon He diğer kişiler ile görüşme ayarladıklarında sinir olmuştum. Herkes kendine ait bir eşyayı koymuştu. Kızlarda o eşyalardan birini seçeceklerdi. Erkekleri seçmek gibi birşey oluyor aslında :) Yoon He In Ha'nın kini seçmişti ama bu benim diye atlamıştı. Salak In Ha'da sesini çıkaramamıştı. Sonradan sonraya sevdim ama Bizim aşıkların duyguları ortaya çıkınca gerçekten iyi birisi olduğunu anladım geç olsada :) Tıp okuyan oldukça da çapkın bir karakterle karşımıza çıktı dizide.

 

 

 Bae Hye Jong

Belki de dizinin en kötü karakteri. In Ha'ya aşık. Çok sinir birisi. Ama güzel de görünüyordu şimdi yiğidi öldür hakkını ver demişler değil mi :) Gençliğinde ne yapıyor ne ediyor orası belirsiz ama In Ha ile evlenmeyi başarıyor. Kadının yaşlı hali de sinir bozucu çok sorun çıkartıyor.Zaten biz bu dizilerde erkeklerin annelerinden çekmiyor muyuz? çektiriyor yine. Aynı zamanda alkolik.

 

 

                              Kim Chang Mo

Sesi oldukça güzel olan Chang Mo oldukça fakir bir aileye sahiptir. Yanlış hatırlamıyorsam da 7 kardeşlerdi. In Ha'nın oda arkadaşı. In Ha'nın Yoon He'ye aşık olduğunu ilk o anlıyor o şaşkınlıkları felan oldukça güzel ve eğlenceliydi.

 

 

 

70'li yıllardaki tüm ekibi görüyoruz burada

Sukkim burada çok şaşkoloz çıkmış ama yinede harikaaaa :)

In Ha kızı ararken kıza çarptığı sahne. Hepimiz bilirizi bir çarpışma ardından kızın kitapkarı dökülür felan :)

Bu şemsiye çok anlamlı bizimkiler için. Onu bulana kadar In Ha ne çekmişti öyle :) Dizinin isminden de anlaşılıyor gerçi :)

Yaşlı Dong Wook ve In Ha. Hiç alakaları yok ya

Yine biraradalar 30 yıl sonra bile

 Ha Na

Bayıldım ben bu kıza. Özellikle yüzünün masumiyetine. Ben başrol bayan oyuncuyu genelde pek sevmem. Eğer seversem o dizi harikadır. Yani anlaşılacağı üzere bu kıza da  bu diziye de bayıldım :) Ha Na Yoon He'nin kızı. Japonyadayken annesinin ilk aşkını bulmaya çalışıyor başlarda. Mesleği de bahçıvanlık. 3'lü bir arkadaş grubu var gruptakilerden birinden hoşlanıyor. Aslında ben başta çocuk bundan hoşlanıyor diye düşünmüştüm. Joon'un 3 saniyede kendisine aşık edemediği tek kişi :) Annesine oldukça benziyor. İatçılığı ve o pamuk gibi kalbi Joon'un annesini bile en sonunda yumuşatıyor. O kadına bile anneciğim diyor yani siz düşünün artık :)

  

Sea Joon

Kızları 3 saniyede kendisine aşık edebilen yetenekli ve kendine oldukça güvenen biridir kendileri.  Oldukça da çapkın aşka da inanmıyor aynı zamanda. Aşka inanmamasının sebebi ise babasının ilk aşkını unutamamasından dolayı mutlu bir aile olamadıklarından. Çok sinir bir patron olabiliyor. Yazık o asistanı ne çekti öyle. Babasından çok faklı bir karaktere sahip. Babasının tersine oldukça rahat açık sözlü ve biraz da bencil. Ama böyle olması iyi oldu yoksa Ha Na'yı kaptıracaktı. Joon Ha Na'ya aşık oluyor böyle tatlı aşıklar var mıdır ya ? Bİrbirlerini yiyorlardı resmen didişmeleri oldukça hoştu. Bu arada mesleği de fotoğrafçılık. Babası resim yapıyor bu da fotoğraf çekiyor bu ince ayrıntı çok hoşuma gitti. söylemeden edemeyeceğim bu adamın neden ben dizilerinde baştaki saç modelini beğenmiyorum ki :) ya başta bir yanı kısaydı kazınmış gibi diper tarafta bıraksan gözünün içine girecek dediğimiz cinstendi :) sonra sonra düzeldi artık. Joon hakkında yazacak çok şey var aslında ama bu kadar yeterli :)

 Ji Seok

Babasını her ne kadar başta hiç sevmesem de bunu gördüğüm an içim  gitti. Babasında o dudak yapısı ve dişlerine sinir olup çok takmıştım ama bunda ona çok yakıştırdım özellikle de o saçalarını. Babasından karakter olarak oldukça farklı. Bir kere babası gibi çapkın değil. Doktor olmaları ortak özellikleri arasında ama hastanede doktorluk yapmıyor. Açtığı kafede aile hekimliği yapıyor. Hastalarıyla hasta-doktor ilişkisinden ziyade arkadaşça bir ilişki var. Ha Na'yı ilk gördüğünde ondan hoşlanıyor ama sonra Joon ile ikisi için uğraşıyor. Garibim hislerini söyleyemiyor. Hep Ha NA'nın yanında. In HA'nın gençliğindeki olayı yaşıyor gibi sanki. Anladığım kadarıyla hep üzüntü halindeki kızlardan hoşlanıp ilişkiye başlıyormuş sonra da mutsuz oluyormuş canım benim ya :) Dizi izlediği süre boyunca adı hiç aklıma gelmedi ama :)

 

 Lee Mi Ho

Ji SEok'un kardeşi ve In Ha'ya aşık hatta onun için oldukça uğraş veren kızımız Mi Ho. O In Ha'ya aşık ama başka iki kişi de ondan hoşlanıyor. Joon'un asitanı ve chang Mo'nun yeğeni. Joon'un annesi de kızımıza Joon ile evlenmesi konusnda çok fazla destek oluyor. Bu kızın yüzü ifadesi bana çok başka geldi. Onu izlerken hep dikkatim dağıldı nedense. Abisi ile de alakası yok hiç. Sevmediğim karakterlerden birisi yani :)

 

                                                                              Han Tae Sung

Allah bir boy vermiş sanırsın basketçi. Belki de öyledir karaktere can veren adam hakkında en ufak bşr fikrim yok çünkü. Ha Na'nın Japonya'da okurken ki arkadaşı. Japonya'da geçen sahnelerde Ha Na'dan hoşlanıyordu. Ne zaman ki Kore'ye döndüler Ha Na'nın hoşlandığı ortaya çıktı. Ha Na'ya çok değer veriyor sürekli beraberler. Ha'nın duyguları ortaya çıktığında zavallım karşılık veremiyor sonra da çok geç oluyor. Adamımızı da bahçıvan sanırken o aslında bambaşka birşeymiş de haberimiz yokmuş. Başlarda o kadar uzun ve kötü göründü ki gözlerime sonra takım elbiseden midir nedir daha az kötü göründü :) başka biri oynayabilirdi ve daha çok görünebilirdi dizide.

Joon'un asistanı, Chang MO'nun yeğen,i ve diğer kafe çalışanlşarıda diziye renk katan diğer oyuncular.

                                            En çok hangisiyle yakışıyor sizce? :)

Fotoğrafçımız iş başında. O bahsettiğim kötü saç modelide belli oluyor burada haklı değil miyim ama ?

Çok tatlılar yaaa

Bu dizilerde sırtında taşıma sahnesi olmazsa olmaz :)

In Ha'nın gençliği ve Joon hiç benzemiyorlar değil mi?

Kar şeklindeki kolyeyi verirken

Babası da Yoon He'ye şemsiye şeklinde kolye veriyor

Allah'ım yerim ben bunu ya :)

Ne sahneydi ama JGS'ye sinir olmamak elde değil :)

Dizinin sonunu güzel bağladılar. Ama eksik olan kafama yatmayan bazı noktalar vardı. Ama önemli olan sonunun mutlu olması. Bir de benim anlmadığım niye bu Koreliler son bölümde bir yıl sonrasına geçiveriyorlar. Dizinin finalinin nasıl olduğunu söyleyin size Kore dizisi olup olmadığını söyleyeyim diyeceğim nerdeyse :)

Arkadaşlarımı dinleyerek izlemeye başladığım ve devam etmeme destek vererek bitirmemi sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Sizde izlemelisiniz!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !